- Actueel
- Patiëntenzorg
-
Geneesmiddelen
- Apotheekbereiding
- Geneesmiddelentekorten
- Geneesmiddelvervalsing
- Handleiding Geneesmiddelsubstitutie
- PrEP-medicatie
- Recalls
- Vragen en antwoorden over melatonine
- Zelfzorgmiddelen
- Geneesmiddelengebruik en hitte
- Vragen en antwoorden over paracetamol
- Vragen en antwoorden over recall metformine
- KNMP-standpunten ‘Gereedmaken COVID-19-vaccins’ en ‘Uitwisseling vaccinatiegegevens COVID-19’
- Laaggeletterden en migranten
-
Medicatiebewaking
- Farmacogenetica
- Handleiding Zorg Registratie Systeem
- KNMP-richtlijn Medicatiebewaking
- KNMP-standpunt biosimilars en follow-on non-biological complex drugs (NBCD’s)
- KNMP-voorschrift Basisinstellingen AIS
- Medicatiebeoordeling
- Medisch Farmaceutische Beslisregels (MFB's)
- Morbide obesitas en bariatrische chirurgie
- Reden van voorschrijven en labwaarden
- Therapietrouw
- Medicatieoverdracht
- Samenwerking
- Toekomstvisie 2025
- Verminderde nierfunctie
- Kwetsbare ouderen
-
Geneesmiddelen
- Praktijkvoering
- Producten
- Professie
KNMP organiseert vijf extra inloopspreekuren FMD
31 januari 2019
Het online inloopspreekuur op 28 januari 2019 is met het maximum aantal deelnemers van 30 zeer geslaagd geweest. Apothekers die niet meer konden deelnemen, hebben via fmd@knmp.nl toch nog al hun vragen kunnen stellen.
Werkinstructie en andere FMD-documenten
Om vanaf de invoering goed aan de slag te kunnen, stelt de KNMP voor het apotheekteam drie documenten en een poster beschikbaar. Het betreft een werkinstructie FMD en een begeleidende flyer. Op deze flyer staan afbeeldingen van 2D-codes en verzegelingen die het apotheekteam op verpakkingen kan aantreffen. De flyer is ook in postervorm te downloaden. Op de KNMP-site is daarnaast een publicatie van de Europese Unie te vinden waarop uitzonderingen van FMD-plichtige geneesmiddelen staan vermeld.
Online inloopspreekuren
De extra online inloopspreekuren vinden plaats van 14.00 tot 15.00 uur op de maandagen 4, 11, 18 en 25 februari en 4 maart. De link voor de inlog van het eerste inloopspreekuur is hieronder te vinden. Voor de daarop volgende maandagen maakt de KNMP telkens een nieuwe link met inlogcode bekend.
Vorige en volgende in Nieuws 2019:
Twee keer zoveel datalekken gemeld in 2018 Geneesmiddelfabrikanten van sartanen moeten extra maatregelen nemenVerwante nieuwsberichten
Dossier: Falsified Medicines Directive (FMD)
Door de Falsified Medicines Directive (FMD) moet elke verpakking van een receptplichtig geneesmiddel in Europa vanaf 9 februari 2019 een uniek serienummer hebben dat is vastgelegd in een centrale database. Volg de laatste stand van zaken bij de invoering van de FMD.
Lees dossierContact
Bezoekadres KNMP:
Alexanderstraat 11
2514 JL Den Haag
Postadres KNMP:
Postbus 30460
2500 GL Den Haag