Vanaf nu is het mogelijk om in de rubriek ‘Interacties’ in het Informatorium Medicamentorum (IM) op de Kennisbank direct een koppeling te openen naar de bijbehorende adviesteksten van de interactie-Medisch Farmaceutische Beslisregels (MFB’s) die voor de betreffende stof gelden. Dit maakt het raadplegen van medicatiebewakingsadviezen sneller en overzichtelijker.
Hoe werkt het?
Onderaan de rubriek Interacties staat de nieuwe button ‘Zie ook Medicatiebewaking’. Na het openklikken verschijnen, indien van toepassing, één of twee overzichten:
- Relevant
- Niet relevant/Geen interactie
De categorie 'Niet relevant/Geen interactie' bevat een samenvoeging van twee typen interacties waarvoor in de praktijk geen actie nodig is. Wanneer er minder dan vijf interacties zijn, is openklikken niet nodig. In dat geval worden de overzichten direct getoond.
Uitbreiding bij andere rubrieken
In de rubrieken ‘Verminderde nierfunctie’, ‘Verminderde leverfunctie’, ‘Obesitas en bariatrische chirurgie’, ‘Farmacogenetica’, ‘Zwangerschap’, ‘Borstvoeding en kinderwens’ en ‘Verkeersdeelname’ bestonden al koppelingen naar de medicatiebewakingsadviezen van de relevante MFB’s. Aan deze rubrieken is nu ook het onderscheid tussen relevant en niet relevant toegevoegd.